Fotografia wnętrz - rodzaje zdjęć

 

● NOWOŚĆ NA RYNKU POLSKIM - Zdjęcia Firmowe Google - zobacz szczegóły

Wnętrza przedstawiam przy wykorzystaniu jednej z trzech technik:

- zwykłe, pojedyncze zdjęcie, wykonane najczęście mocno szerokokątnym obiektywem.

fotografia wnętrz Katowice

 

- zdjęcie "pólpanoramiczne" - zdjęcie powstałe z połaczenia kilku kadrów. Dzięki temu możliwe jest pokazanie trudnych pomieszczen - wąskich, ciasnych lub o nietypowym kształcie. Przykład:

zdjecie półpanoramiczne

 

- zdjęcie panoramiczne - fotografia 360 stopni powstała wskutek połączenia większej liczby zdjęć, tak aby uzyskać pełny obrót w poziomie. Zdjęcie takie może być prezentowane w internecie w formie ruchomej w postaci wirtualnego spaceru. Plik wynikowy można wykorzywstać w druku. Ze względu na swoje duże rozmiary oraz znaczną szerokość podstawy zdjęcie takie prezentuje sie efektownie w postaci wielkoformatowego bannera lub jako podstawa rozkładanego folderu. Przykład:

Zdjęcie panoramiczne 360 stopni

 

- zdjęcia panoramiczne sferyczne - fotografia 360 stopni w poziomie i dodatkowo w pionie powstała wskutek połączenia większej liczby zdjęć, tak aby uzyskać pełny obrót w poziomie oraz w pionie. Zdjęcie takie może być prezentowane w internecie w formie ruchomej w postaci wirtualnego spaceru. Plik wynikowy raczej nie nadaje się do druku ze względu na nietypowe rozwinięcie na płaszczyźnie. Przykład:

Panorama sferyczna


Podsumowanie:

 

Rodzaj zdjęcia/zastosowanie
strony internetowe, prezentacje multimedialne
materiały drukowane
zdjęcie tradycyjne
tak
tak
zdjęcie półpanoramiczne
tak
tak
zdjęcie panoramiczne 360 stopni
tak
tak
zdjęcie sferyczne
tak
nie

 

Chętnie odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania oraz zaprezentuję pełną ofertę na niezobowiązującym spotkaniu. Zachęcam do kontaktu.


powrót do fotografii dla firm

Art Effect - profesjonalna fotografia wnętrz, zdjęcia panoramiczne, zdjęcia nieruchomości, zdjęcia hoteli, pensjonatów, restauracji.
Katowice, Gliwice, Kraków, Wrocław, Bielsko-Biała, śląskie, małopolskie, dolnośląskie

Fotografia reklamowa Katowice