Fotografia Ślubna Opole


Miasto na prawach powiatu w Polsce. Główny ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny oraz stolica województwa opolskiego, a także regionu nazywającego się Opolszczyzna od którego pochodzi jego nazwa; jedno z najstarszych miast w kraju. Miasto leży w historycznej krainie Górny Śląsk, a od wczesnego średniowiecza do początku XX wieku, obok Raciborza, było jego stolicą.

Pierwotnie Opole oznaczało związaną wspólnymi prawami i obowiązkami wspólnotę rodową i terytorialną. Jedna z takich wspólnot dała początek miastu.

Wybrane popularne lokale weselne w Opolu i okolicy:

- Ośrodek Wypoczynkowy "Wodnik" w Turawie

Ośrodek Wypoczynkowy "Wodnik" w Turawie


- Restauracja Harcówka na Górze Św. Anny

Restauracja Harcówka na Górze Św. Anny

 

- Restauracja Pod Pająkiem

Restauracja Pod Pająkiem Opole


-
Pałac w Izbicku

Pałac w Izbicku

 

- Restauracja Atlantis Komprachcice

Restauracja Atlantis Komprachcice


Wybrane zdjęcia ślubne z ceremonii w opolskich kościołach:

Fotografie ślubne Opole kosciół MB Bolesnej Na gÓrce fotograf: Adam Miozga Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej i Św. Wojciecha

 

 

Zabytki:
Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Św. gotycka świątynia z XV wieku, z dwiema wieżami z 1899 r. o wysokości 73 metrów; stoi w miejscu, w którym ok. 1005 r. Bolesław Chrobry wzniósł drewniany kościół; w podziemiach groby Piastów Śląskich.
Kościół Świętej Trójcy - halowy kościół z 1309 r., przebudowany w XVIII i XX wieku, z barokowym wnętrzem; w podziemiach znajdują się groby Piastów Śląskich.
Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha - najstarsza opolska świątynia (z X wieku), według legendy wzniesiona w miejscu żarliwych kazań św. Wojciecha; w 1739 r. przebudowana w stylu barokowym, w 1875 r. dobudowano wieżę; z racji umiejscowienia nazywany kościołem na górce.
Kościół św. Sebastiana - wybudowany w 1696 r. jako wotum dziękczynne po wygaśnięciu w 1680 r. epidemii dżumy, w miejscu ówczesnej karczmy, w której zmarła pierwsza ofiara zarazy.
Kościół św. Aleksego - wzniesiony po 1421 r. z fundacji Jana Kropidły, przebudowany w 1691 r. w barokowym stylu.
Kościół św. Piotra i Pawła
Wieża Piastowska - zbudowana ok. 1300 r. jedyna pozostałość po rozebranym w latach 30. XX wieku Zamku Piastowskim; na wysokości 42 metrów znajduje się taras widokowy.
Wieża Zamku Górnego - pochodząca z końca XIV wieku pozostałość po spalonym w 1615 r. zamku; przebudowana w 1844 r., obecnie włączona do zabudowań pobliskiej szkoły.
Ratusz - wzniesiony w 1864 i przebudowany w 1936 roku (po zawaleniu się wieży) na wzór florenckiego pałacu Vecchio.
neogotycka wieża ciśnień - wybudowana w 1896 r., przy obecnej ul. Oleskiej
Stara Synagoga przy ul. Szpitalnej, powstała w 1842 r., obecnie siedziba TVP Opole.
gmach Poczty Polskiej
gmach Urzędu Wojewódzkiego
gmach Dworca Głównego
pozostałości murów obronnych

Miejsca i atrakcje turystyczne:
Rynek Starego Miasta
ul. Krakowska
Plac Daszyńskiego z fontanną i pomnikiem opolskiej Ceres
Plac Wolności
zabudowa Starego Miasta
Most Groszowy (tzw. Zielony)
Ogród zoologiczny - jedyne w Polsce goryle i uchatki kalifornijskie
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki
Wieża Piastowska
Amfiteatr
Opolska Wenecja

(źródło: Wikipedia)

Andrychów, Będzin, Bielsko Biała, Bujaków, Bytom. Chorzów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Jędrzejów, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kęty, Kielce, Kluczbork, Knurów, Koniaków, Kraków, Łaziska, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Nędza, Olesno, Olkusz, Opole, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Radomsko, Radzionków, Ruda Śląska, Rudy, Rudy Raciborskie, Rybnik, Siemianowice, Siewierz, Skoczów, Sosnowiec, Strzelce Opolskie, Świętochłowice, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Tarnów Opolski, Toszek, Trzebinia, Tychy, Ustroń, Wadowice, Wieluń, Wisła, Włodowice, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zakopane, Zawiercie, Żory.