F.A.Q.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotografii dla firm

Ile kosztuje fotografia reklamowa?

Praktycznie każde zlecenie reklamowa ma swoją specyfikę, stąd zawsze wyceniane jest indywidualnie. Wpływ na cena ma tez fakt np. stałe współpracy.  Cena pojedynczych nieskomplikowanych fotografii najczęściej zaczyna sie od ok. 30zł  do 200zł i więcej przy bardziej zaawansowanych projektach. W tej kwestii zawsze zachęcam do bezpośreniego kontaktu.

Ile kosztują zdjęcia panoramiczne i wirtualne podróze?

Standardowe ceny zaczynają się od 150zł netto za panoramę w wersji Premium. Podobnie jak w przypadku zdjęć reklamowych, ostateczna wycena projektu wykonywana jest idywidualnie. Posiadam równiez bardzo atrakcyjną ofertę ekonomicznych  wirtualnych wycieczek dla biur nieruchomości.

Czy dojeżdża Pan w dalsze rejony?

Tak, dojazd do 50 km od Katowic jest gratis, w dalsze rejony wg stawki kilometrowej. Pracuję na terenie całej Polski.

W jakiej formie dostaniemy zdjęcia firmowe?

Standardowo nagrane na nośniku (plyta CD, pendrive) plus opcjonalnie odbitki 15x21cm, lub dowolnym na zyczenie. Dodatkowo istnieje możliwość zaprojektowania i wykonania profesjonalnych albumów firmowych i innych wydawnictw reklamowych.

Jaki jest orientacyjny termin wykonania zdjęć, panoram?

Oczywiscie zależy to od wielkosci i rodzaju zlecenia, typowy pakiet obejmujący np 5 panoram plus 20 zdjęć dostarczany jest Klietowi do 7 dni od zakończenia zdjęć.

Czy wykonuje Pan retusz i obróbkę graficzną fotografii?

Oczywiście. Rzadko kiedy zdjęcie nie wymaga dodatkowej obróbki tego typu. Obecnie technika komputerowa daje niemal nieograniczone możiwości „poprawiania” fotografii. W praktyce stosuję techniki mające na celu usunięcie przeszkadzajacych niedoskonałości (np nacieki na elewacjach budynków, drobne skazy czy zabrudzenia na powierzchni produktów, retusz skóry przy portretach itp.).

Czy wystawia Pan fakturę VAT?

Oczywiście, rozliczenie odbywa się na podstawie faktury z 23% podatkiem VAT.

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania. Zapraszam do kontaktu.

Powiązane tematy (kliknij w odnośnik):

– Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotografii dla firm

– Panoramy 360, wirtualne wycieczki

– Fotografia wnętrz

– Rodzaje zdjęć wnętrz

– Zdjęcia nieruchomości

– Fotografia architektury

– Fotografia zabytków