Zdjęcia mieszkań i domów

Na śląsku

Bardzo cieszę się, że zdecydowaliście się Państwo na wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej Waszego mieszkania/domu na wynajem/sprzedaż przez profesjonalnego fotografa wnętrz.

Kilka ważnych wiadomości wg badań rynku nieruchomości w USA:

●  domy, które maja wykonane profesjonalne sesje zdjęciowe sprzedają się średnio o 11.000 $ drożej ponad wartość rynkową. Jeśli dom wygląda wspaniale na zdjęciach, wzrasta jego postrzegana wartość przez nabywcę, co sprawia, że ​​dom staje się bardziej atrakcyjny.

●  sprzedają o 50% szybciej niż domy ze standardowymi zdjęciami, niezależnie od ich wartości

●  98% nabywców domów ocenia, czy przyjechać do nieruchomości, najpierw widząc zdjęcia online.

Zdjęcia wnętrz zrobione przez profesjonalistę są w stanie oddać niepowtarzalny klimat pomieszczenia wraz ze wszystkimi detalami, grą światła, właściwą kolorystyką, ale przede wszystkim znacznie zwiększają szanse na zainteresowanie Państwa ofertą potencjalnego klienta.

Dlaczego warto ?

●  kilkanaście lat doświadczenia w fotografii mieszkań i domów na sprzedaż, wiem jak pokazać każde wnętrze w atrakcyjny sposób

● zdjęcia wnętrz wykonywane są m. innymi najszerszym i najlepszym tego typu obiektywem na rynku – jego pole widzenia wynosi aż 126 stopni. Dzięki temu zdjęcia małych pomieszczeń ukazują ich właściwą perspektywę.

●  autorska, staranna obróbka finalnych fotografii mieszkań

●  krótkie terminy realizacji sesji, dostępność fotografa również  w godzinach przedpołudniowych i w weekendy

●  konkurencyjne ceny adekwatne do jakości fotografii

Zapytaj o bezpłatną wycenę wykonania zdjęć Twojej Firmy.

zadzwoń tel 694 180 322
lub napisz 

JAK PRZYGOTOWAĆ WNĘTRZE DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ - poradnik

W tym miejscu chciałbym się podzielić, opierając się na moim wieloletnim doświadczeniu w tego typu fotografii wnętrz kilkoma radami, które mogą pomóc w przygotowaniu się do sesji fotograficznej.  Dobrze przygotowane mieszkanie bardzo pomaga w osiągnieciu satysfakcjonującego końcowego efektu sesji. Poza tym skraca czas na oczekiwania na zdjęcia, gdyż retusz jest bardzo pracochłonną częścią obróbki, czasami dodatkowo płatną.

ETAP I

UPORZĄDKOWANIE POWIERZCHNI

Posprzątane mieszkanie to sprawa oczywista, ale czasami zapominamy o kilku dość istotnych kwestiach, takich jak:

  1. Wypolerujmy tuz przed sesją wszystkie powierzchnie, które się błyszczą, np. blaty, lustra, okna. Niestety na tego typu elementach widać najmniejszy kurz, odciski itd.
  2. Sprawdźmy, czy działają wszędzie żarówki. Jeżeli jakieś pomieszczenie jest szczególnie ciemne, wymieńmy na czas sesji, o ile to możliwe, żarówkę na mocniejszą. Z fotografem umawiajmy się w dzień. Dobrze oświetlone światłem dziennym wnętrze to zdecydowanie lepsze zdjęcia.
  3. Przypatrzmy się, czy jakiś przedmiot nie jest uszkodzony, wtedy albo go usuńmy albo odwróćmy tak, by nie było widać uszkodzenia. Naprawmy, o ile to możliwe np. odpadająca tapetę, drzwiczki z szafki itp.
  4. Przyjrzyjmy się zasłonom i firankom, czy nie są pomięte lub poplamione.
  5. Usuńmy bądź przykryjmy widoczne plamy z kanapy lub foteli, jeżeli oczywiście te meble maja odgrywać ważną rolę w sesji fotograficznej.

Przez uporządkowanie powierzchni rozumiem także usunięcie na czas sesji zbędnych elementów, które odwracają uwagę od samego wnętrza a nawet zagracają czy pomniejszają powierzanie. A zatem usuwamy:

– przedmioty osobiste typu fotografie rodziny, dyplomy, dewocjonalia, rysunki dzieci itd., uschnięte kwiaty doniczkowe, miski, kuwety, sierść, jeżeli mamy zwierzę, kosze na śmieci. w miarę możliwości, schowajmy przedłużacze elektryczne, kable i kabelki;

– książki na półkach, jeżeli jest ich za dużo. Postarajmy się ułożyć je kolorystycznie lub wielkością;

– przedmioty które powodują, że wnętrze wygląda na zagracone lub takie, nie pasują kolorystycznie.  Nawet możemy pokusić się o wyniesienie na czas sesji zbędnych mebli, które nie dodają uroku a wręcz przytłaczają.

w łazience usuńmy suszące się pranie, środki czystości, papier toaletowy, kosz na bieliznę, gąbki. Najlepiej zostawić tylko kilka kosmetyków, np. perfumy (1-3 szt.), mydło w płynie w ładnym pojemniku itd. Wyczyśćmy zacieki na wannie i umywalce, drzwiczki pralki itp. Ręczniki wymieńmy na świeże i pasujące do dodatków;

w kuchni sprzątamy naczynia, garnki, chemię, karteczki na lodówce.  Blaty powinny być prawie całkowicie puste. Może zostać ekspres do kawy, pojedyncze eleganckie pojemniki, przyprawy. Jeżeli chcemy zostawić owoce, to wybierzmy  ładne dobrane kolorystycznie naczynie a owoce niech będą dorodne. Czyścimy dokładnie kafelki, blaty, sprzęt  AGD, kosz na śmieci.

 – w przedpokoju pochowajmy wierzchnie ubrania oraz buty;

w sypialni usuńmy przedmioty osobiste. Łózko niech będzie idealnie nakryte narzutą, a szafki niech pozostaną puste, można zostawić ładne lampki, ale ukryjmy kable.

pokój dziecięcy – zabawki niech  będą ładnie poukładane na półkach w pudełkach, ale zbyt duża ich liczba tez może przytłoczyć.

ETAP II

DOPIESZCZANIE WNĘTRZA DETALAMI

Nasz dom lśni, błyszczące powierzchnie nie mają plam i odcisków, zbędne przedmioty, meble zostały usunięte, firanki wyprane to teraz czas na przyjemną część, czyli sprawianie, by wnętrze było miłe dla oka. Mogą to być żywe kwiaty w wazonie, piękny obrus, bądź serweta, świeże owoce w ozdobnej misie, świeczniki, ładny pled na kanapie, może warto wymienić poduszki na sofie, jeżeli są przypadkowo dobrane, w kuchni  ładne pojemniki pasujące do całości. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością dodatków. Ale gdy dominuje tylko jeden kolor we wnętrzu, dodajmy jeszcze jeden właśnie poprzez dodatki.

Czystość, porządek oraz ciepło kolorów i dodatków oraz mój zmysł artystyczny to gwarancja udanej sesji fotograficznej Państwa wnętrza 🙂

 
 

© Art Effect Adam Miozga 2018 – profesjonalna fotografia mieszkań, zdjęcia mieszkań, zdjecia domów, dom na sprzedaź galeria, panoramy mieszkania
Katowice, Gliwice, Kraków, Wrocław, Bielsko-Biała, śląskie, małopolskie, dolnośląskie