Panoramy 360 – rodzaje panoram

Panoramy 360 stopni dostępne są w trzech kategoriach pod względem jakości (i ceny) – rodzielczości:

exclusive, standard i econo.

 

Exclusive

Zdjęcie panoramiczne o rozdzielczości ponad 112 Mpixeli (15000×75000 px).
Umożliwia oglądanie poszczególnych detali wnętrza w duzym zbliżeniu. Opracowany graficznie tzw. “nadir”, czyli po obróceniu panoramy na dół widać oryginalny obraz podłogi, usuniete są nogi statywu fotograficznego.
Ze względu na duży rozmiar pliku wskazane jest łacze interenetowe min 1 mbit/s.
Zastosowanie: wyświetlanie w wysokiej jakości na ekranie dużych monitorow i telewizorów, np. podczas expozycji na targach itp.

Przykład:

 

Standard

Zdjęcie panoramiczne o rozdzielczości ponad 24 Mpixeli (7000×3500 px).

Umożliwia komfortowe oglądanie wnętrza w wysokiej rozdzielczości.
Opracowny graficznie tzw. “nadir” czyli po obróceniu panoramy na dół widać oryginalny obraz podłogi, usuniete sa nogi statywu fotograficznego.
Zastosowanie: umieszczenie na stronie www, wyświetlanie w wysokiej jakości na ekranie monitorów komputerowych,  również większych, tabletów, smartfonów itp.

Przykład:

 

Econo

Wersja ekonomiczna.
Zdjęcie panoramiczne o rozdzielczości ponad 12,5 Mpixeli (5000×2500 px).

Umożliwia oglądanie wnętrza w dobrej rozdzielczości. W tzw. “nadirze” umieszczone dowolne logo, czyli po obróceniu panoramy na dół widać logo firmowe. Zastosowanie: wersja idealna dla biur nieruchomości, do przedstawniania układu mieszkań i domów na sprzedaż, wynajem.  Szybki termin realizacji.  Umieszczenie na stronie www, wyświetlanie w dobrej jakości na ekranie monitorów komputerowych, tabletów, smartfonów .

Przykład:

 

 

© Art Effect Adam Miozga 2018 – profesjonalna fotografia panoramiczna, zdjęcia wnętrz Katowice, fotografia nieruchomości  Śląskie
Katowice, Gliwice, Kraków, Wrocław, Bielsko-Biała, śląskie, małopolskie, dolnośląskie