Fotografia ślubna Dąbrowa Górnicza


Miasto położone w południowej Polsce, w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą, w dużej części w Kotlinie Dąbrowskiej. Historyczna część zachodniej Małopolski.

Największe powierzchniowo miasto województwa (9. w kraju) i największy ośrodek przemysłowy Zagłębia Dąbrowskiego. Należy do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i znajduje się w liczącej ok. 2,5 mln mieszkańców konurbacji śląsko-dąbrowskiej.

W obrębie miasta znajdują się rozległe jeziora Pogoria, będące popularnymi miescami plenerowymi wśród fotografów ślubnych.

Popularne restauracje, hotele i domy weselne w Dąbrowie Górniczej :

- Hotel Shuma

Wybrane zdjęcia ślubne z ceremonii w kościołach Dąbrowy Górniczej:

fotografia slubna dabrowa gornicza czeladź fotografie z kościoła Nawrócenia św. Pawła
w Dąbrowie Górniczej,
wesele: Pałac Ślubny w Czeladzi
Fotografie ślubne Dabrowa Górnicza Antoni fotograf: Adam Miozga Kościół p.w. św. Antoniego

 

Planując Dzień Ślubu, każda Para Młoda chce, by był to dzień wyjątkowy, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju. Z całą pewnością zdjęcia ślubne to jeden z elementów, na jaki w sposób szczególny zwraca się uwagę. Są one pamiątką, wyjątkowym wspomnieniem, cudownym przypomnieniem sobie tych najpiękniejszych chwil w życiu każdej Pary Młodej.

Fotograf ślubny, musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by prezentowane zdjęcia, miały ten czar, ten urok i tą wielką, niekończącą się miłość, którą zawsze można na fotografii ujrzeć.

Pasja, zamiłowanie, hobby, praca. Tym jest fotografia ślubna Dąbrowa Górnicza, którą tworzymy i która jest całym naszym życiem. Oferujemy różnorodne zdjęcia, a w tym reportaż ślubny, niezwykła i niezapomniana sesja plenerowa, piękne portrety i inne fotografie, które będą udokumentowaniem tych najważniejszych dni, na jakie każdy człowiek w swoim życiu czeka.

Zabytki Dąbrowy Górniczej - potencjalne miejsca plenerowych sesji ślubnych


Dworce kolejowe w Gołonogu, Ząbkowicach i Strzemieszycach Wielkich,
"Freja" dom byłego właściciela młyna w Okradzionowie,
"Hubertus" zajazd i lokal gastronomiczny,
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Antoniego (dzielnica Gołonóg),
Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej,
Kościół św. Barbary - wzniesiony przez ewangelików, od 1945 w rękach katolików
Bazylka Najświętszego Serca Pana Jezusa (dzielnica Strzemieszyce Wielkie)
Kościół Zesłania Ducha Świętego (dzielnica Ząbkowice)
Kaplica pod wezwaniem Św. Katarzyny,
Kaplica w Trzebiesławicach,
Kopalnia ćwiczebna Rozpoczęcie budowy w 1927 roku, pierwszy etap ukończono w 1929 r.,
Pałac Kultury Zagłębia,
Synagoga w Dąbrowie Górniczej,
"Sztygarka" Muzeum Miejskie.

Parki miejskie


Park miejski "Zielona" powstał dzięki wybudowaniu w 1932 roku drogi do Łagiszy, która połączyła te tereny z centrum miasta. Pierwotnie istniał tutaj las dębowy. Teraz rośnie tu kilka gatunków drzew liściastych. Jego całkowita powierzchnia wynosi 67 ha. Od początku jest on własnością komunalną. W pierwszym okresie miasto wytyczyło alejki oraz zatroszczyło się o wygląd centralnej części parku. Po II wojnie światowej, dzięki wykonywanym w czynie społecznym pracom mieszkańców, udało się uporządkować i przywrócić świetność całemu parkowi. Jeszcze w drugiej połowie lat sześćdziesiątych XX wieku, w parku znajdowało się dużo atrakcji. Znajdowało się tutaj między innymi małe miejskie ZOO, w którym można było oglądać niedźwiedzie brunatne, jelenie, lisy i ptactwo, a po jeziorku można było pływać kajakiem. W parku znajdował się odkryty basen pływacki o wymiarach 20 x 40 m. (obecnie nieczynny). Park Zielona jest doskonałym miejscem do odpoczynku psychicznego jak i czynnego fizycznego. Alejki stanowią ostoję dla wielu gatunków drzew, dających przyjemny chłód, oraz ptaków. Jest doskonałym miejscem do rekreacji. Powstało tutaj boisko do gry w siatkówkę plażową. Od 2004 w parku działa mini ZOO. Niedawno została również odnowiona fontanna, wraz z zamontowaniem nocnej iluminacji.
Park Hallera
Park "Podlesie"
Park Śródmiejski "Małpi Gaj"
Park Tysiąclecia (Ząbkowice)
Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego na Redenie

(źródło: Wikipedia)

arteffect_logo


Andrychów
, Będzin, Bielsko Biała, Bujaków, Bytom. Chorzów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Jędrzejów, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kęty, Kielce, Kluczbork, Knurów, Koniaków, Kraków, Łaziska, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Nędza, Olesno, Olkusz, Opole, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Radomsko, Radzionków, Ruda Śląska, Rudy, Rudy Raciborskie, Rybnik, Siemianowice, Siewierz, Skoczów, Sosnowiec, Strzelce Opolskie, Świętochłowice, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Tarnów Opolski, Toszek, Trzebinia, Tychy, Ustroń, Wadowice, Wieluń, Wisła, Włodowice, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zakopane, Zawiercie, Żory.