Fotografia ślubna Kraków

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony fotograf ślubny Kraków. Zapraszam serdecznie do obejrzenia przepięknych zdjęć Par Młodych z Krakowa w galerii ślubnej. Jako doświadczony fotograf ślubny z przyjemnością wykonam dla Państwa reportaż ślubny oraz sesję plenerową w Krakowie i okolicy.

Kraków i jego okolice (np. Jura Krakowsko-Częstochowska) jest wymarzonym miejscem dla fotografa śl;ubnego (i nie tylko). Ogrom zabytkowych kamienic, urokliwych uliczek, starych kościołów przyprawia o zawrót głowy.

Kraków  i jego bezpośrednie okolice są wymarzonym miejscem pracy dla fotografa ślubnego. Ogrom zabytkowych kamienic, urokliwych uliczek, starych kościołów przyprawia wręcz o zawrót głowy. Pomimo tych sprzyjających okoliczności samego miejsca,  o jakości i niepowtarzalności zdjęć decyduje oczywiście oko i umiejętności fotografa. Podejrzewam, ż podobnie jak ja, widzieli Państwo wiele niskiej jakości zdjęć ślubnych z Krakowa. Stąd tak ważnym jest, aby na swój ślub wybrać doświadczonego fotografa , który w każdych zastanych warunkach jest w stanie wykonać zapierające dech w piersiach zdjęcia.

Sesje ślubne w Krakowie to najlepsza pamiątka rodzinna i prezent ślubny, jaki można sobie zafundować J . Wystarczy zatrudnić doświadczonego fotografa ślubnego, które zdjęcia nas zachwyciły, umówić się na sesję zdjęciową i cieszyć się przepięknymi zdjęciami, które będą wywoływać radości przez długie lata, nie tylko w Was ale również Waszych najbliższych  a nawet Waszych dzieci. Zdjęcia te z biegiem lat będą coraz cenniejszym rodzinnym skarbem. 

Jako fotograf ślubny miałem okazję wielokrotnie pracować w tym mieście podczas niezapomnianych sesji ślubnych Kraków. Z przyjemnością przedstawię Wam szeroki wachlarz możliwości scenerii i unikalnych miejsc, jakie to stare miasto ma do zaoferowania dla celów fotografii ślubnej. Począwszy od ścisłego centrum, Rynku, poprzez mniej znane zaułki starego miasta, klimatyczne restauracje na Kazimierzu, wizytę w okolicy Nowej Huty (klimaty post industrialne: magazyny przemysłowe, opuszczone hale, ruiny), zieleń Ogrodu Botanicznego czy nocny spacer postaram mieście zakończony odpoczynkiem w jednej z kameralnych kafejek.

Jeżeli moje zdjęcia się spodobały - zapraszam do kontaktu w celu sprawdzenia wolnych terminów i umówienia się na zdjęcia ślubne w Krakowie.

Popularne lokale weselne w Krakowie i okolicy:

- Restauracja i Kawiarnia U ZIYADA na Zamku w Przegorzałach

Restauracja i Kawiarnia U ZIYADA na Zamku w Przegorzałach

 

- Hotel Aspel

Hotel Aspel Kraków

 

- Zamek Królewski w Niepołomicach

Zamek Królewski w Niepołomicach

 

Zobacz śluby w Krakowie:

Zdjęcia ślubne Kraków kościół Katarzyny Augustianie fotograf: Adam Miozga kościół św. Katarzyny w Krakowie.
fotograf ślubny małopolska zdjęcia ślubne z krakowskiej sesji plenerowej - miejsce - kamieniołóm na Zakrzówku i krakowska starówka.
zdjęcia ślubna małopolskie Fotografie ślubne Ani i Pawła. Ceremonia miała miejsce w pięknej Bazylice św. Michała Archanioła Na Skałce

 

Galerie wybranych kościołów krakowskich:

Kraków Kurdwanów - Kościół pw. Św. Krzyża
Kraków Tonie - Kościół pw. Św. Stanisława

Wykonuję profesjonalne zdjęcia ślubne w Krakowie. Koniecznie zobacz zdjęcia ślubne mojego autosrtwa !

Kraków to bez wątpienia wymarzone miejsce pracy dla każdego fotografa ślubnego. Za każdym razem, gdy wyruszam na reportaż ślubny alby wykonać zdjęcia ślubne Kraków odczuwam dużą ekscytację na samą myśl przebywania w niezwykłym klimacie tego starego miasta. Siłą rzeczy zdjęcia ślubne wykonywane w Krakowie już na starcie zyskują wyjątkową oprawę. Wyjątkowe stare miasto ze swoimi licznymi kościołami, starymi murami i urokliwymi uliczkami sprawia, że zdjęcia ślubne tworzą się same.  Ceremonie ślubne odbywające się w pięknych wnętrzach monumentalnych romańskich czy gotyckich kościołów są niezapomnianym przeżyciem.

Dzięki moim umiejętnościom oraz przy wykorzystaniu najnowszego najwyższej klasy sprzętu fotograficznego, wydobywające najmniejsze szczegóły, kolory, światło nawet w najciemniejszych miejscach, otrzymacie przepiękne zdjęcia ślubne Kraków.

Zabytki i ciekawe miejsca w Krakowie - potencjalne miejsca plenerowe w Krakowie

Barbakan

Największy spośród trzech tego typu gotyckich budynków fortyfikacyjnych, jakie zachowały się dotąd w Europie, został wzniesiony w latach 1498-1499 wobec grożącego Polsce niebezpieczeństwa najazdu tureckotatarskiego. Był wówczas najdoskonalszym osiągnięciem inżynierii wojskowej; w razie potrzeby prowadził ostrzał ze 130 strzelnic, a trzymetrowej grubości mury chroniły go od kul armatnich. Siedem wieżyczek obserwacyjnych pozwalało śledzić ruchy nieprzyjaciela i odpowiednio nakierować ogień.

W roku 1817, dzięki staraniom Feliksa Radwańskiego, udało się ocalić Barbakan przed rozbiórką (w związku z likwidacją murów miejskich). Odtąd pełni on funkcję zabytku. Obecnie stanowi oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Brama Floriańska

Wzmiankowana już w 1307 roku, była zawsze reprezentacyjną bramą miasta. Tędy wjeżdżały orszaki króla i zagranicznych poselstw podążające na Wawel. Początkowo baszta była kamienna, później nadbudowano ją cegłą i nakryto stromym dachem. Drewnianą i okutą żelazną kratą, opuszczaną na łańcuchach bramę, zamykano na noc. Obrona Bramy Floriańskiej należała do cechu kuśnierzy.

W Krakowie jest około 40 parków, które łącznie zajmują ok. 318,5 ha (2002) co stanowi niecały procent całkowitej powierzchni miasta.

Na obszarze miasta Krakowa znajdują się niewielkie zielone obszary wchodzące w skład Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Zespół ten zajmuje się ochroną terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej m.in. fragmenty parku Bielańsko-Tynieckiego, Tenczyńskiego oraz Dolinek Krakowskich, wraz z ich otulinami. Ponadto ostoja przyrodnicza Jury Krakowsko-Częstochowskiej wchodzi w skład programu CORINE biotopes ze względu na swoją florę, faunę, geomorfologię i krajobraz.

Zachodnia część Krakowa stanowi tzw. Obszar Krakowski i podlega polskiej sieci ekologicznej, a część obszaru miasta usytuowana jest w zasięgu korytarza ekologicznego rzeki Wisły. Rzeki, ich doliny oraz zbiorniki wodne to jedne z najciekawszych z przyrodniczego punktu widzenia miejsc w Krakowie. W południowej części stoków wzgórz wapiennych oferują one warunki do rozwoju roślinności ciepłolubnej muraw i zarośli kserotermicznych.

(źródło: Wikipedia)

Andrychów, Będzin, Bielsko Biała, Bujaków, Bytom. Chorzów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Kraków, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Jędrzejów, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kęty, Kielce, Kluczbork, Knurów, Koniaków, Kraków, Łaziska, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Nędza, Olesno, Olkusz, Opole, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Radomsko, Radzionków, Ruda Śląska, Rudy, Rudy Raciborskie, Rybnik, Siemianowice, Siewierz, Skoczów, Sosnowiec, Strzelce Opolskie, Świętochłowice, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Tarnów Opolski, Toszek, Trzebinia, Tychy, Ustroń, Wadowice, Wieluń, Wisła, Włodowice, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zakopane, Zawiercie, Żory.