Fotografia Ślubna Orzesze

Miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie mikołowskim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego.

Orzesze położone jest na południowej krawędzi Wyżyny Śląskiej. W mieście usytuowane jest wzniesienie zwane Górą św. Wawrzyńca (357 m n.p.m.), często mylone z Górką św. Wawrzyńca (333 m n.p.m.), na której znajduje się zabytkowy kościółek.

Popularne lokale weselene w Orzeszu i okolicy:

- Dwór Szczepańskich w Woszczycach

wesele dwór szczepanskich orzesze

 

- Hotel Restauracja Timberland

Wesele w Hotel Restauracja Timberland Orzesze


Zabytki
Kościół pw. św. Wawrzyńca - Jest to obiekt jednonawowy, kryty gontem, z ciekawymi kamiennymi portalami przy drzwiach. W kościele znajduje się herb rodowy fundatora.
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny - Wybudowany w latach 1926-1930 wg projektu Józefa Kuliga, jest to świątynia trójnawowa zbudowana na planie krzyża, utrzymana w stylu neoromańskim.
Barokowy pałac - z I pół. XVIII w., położony w Zawiści, na uwagę zasługują kolebkowe sklepienia piwnic oraz obramowania okien i drzwi. W pałacu znajduje się unikatowy okrągły piec kaflowy z XIX wieku Obiekt ten był dwukrotnie przebudowany i rozbudowany - w 1911 r. przez ówczesnych właścicieli Hegenscheitów oraz w 1955 r. - adaptacja na ośrodek leczniczo-wychowawczy dla dzieci, funkcjonujący do dnia dzisiejszego. W sąsiedztwie pałacu znajdują się dawne zabudowania dworskie.
XIX-wieczny pałac - zbudowany w stylu neobarokowym, usytuowany w centrum Woszczyc. Jest to budynek parterowy, murowany, z mansardą i elewacjami zdobionymi piękną sztukaterią. Odremontowany i zagospodarowany w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.
Upamiętnione miejsca walk z lat wojny 1939-1945:
Orzesze, ul. św. Wawrzyńca - pomnik dla uczczenia pamięci Polaków zamordowanych w latach 1939-1945 w niemieckich obozach zagłady.
Orzesze-Jaśkowice - pomnik ku czci ofiar terroru. W dniu 3 września1939 r. żołnierze Wehrmachtu przeprowadzili w Orzeszu krwawą niedzielę", rozstrzeliwując 20 Polaków, wśród nich jedną kobietę.

(źródło: Wikipedia)

Andrychów, Będzin, Bielsko Biała, Bujaków, Bytom. Chorzów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Jędrzejów, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kęty, Kielce, Kluczbork, Knurów, Koniaków, Kraków, Łaziska, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Nędza, Olesno, Olkusz, Opole, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Radomsko, Radzionków, Ruda Śląska, Rudy, Rudy Raciborskie, Rybnik, Siemianowice, Siewierz, Skoczów, Sosnowiec, Strzelce Opolskie, Świętochłowice, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Tarnów Opolski, Toszek, Trzebinia, Tychy, Ustroń, Wadowice, Wieluń, Wisła, Włodowice, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zakopane, Zawiercie, Żory.